Tragöß

Rally raj.

Krásnych ciest je veľa. Niektoré majú horší asfalt, iné sú kľukatejšie alebo naopak priamejšie a niektoré stúpajú viac, iné menej.

No krásnych šotolinových trás stvorených pre rally štvorkolky typu Impreza STI alebo Lancer EVO je minimum. Na Slovensku skoro vôbec, a keď, tak rozbité a vhodné maximálne pre traktor.

O to viac potešil typ čitateľa Peťa, ktorý sa motal v Rakúsku. Píše o trase západnejšie od obľúbeného lyžiarskeho strediska Semmering a teda aj neďaleko môjho zimného tipu – Reichenau an der Rax. Trasa sa nachádza okolo mestečka Tragöß, kde sa jazdí aj snehové rally. No teraz ide o šotolinu.

Peťo píše: „Po St. Katharein je úzka kľukatá cesta bez väčšej premávky. Nepamätám sa, či to bola šotolina alebo drsný asfalt s kamienkami zo zimy. Po Tragöß je to presun po obyčajnej okreske. V tej dedine je ale jazero s pekným kempom.

Zlatý klinec nasleduje až teraz. Z Tragöß strmo hore po serpentínach. Najskôr po asfalte, potom to prejde do šotoliny. Ostré vracáky, ale samozrejme relatívne úzke. Takže len na jar, alebo na jeseň, keď nie sú listy na stromoch, vidíš do zákrut a môžeš nakladať.“ Kvalitu neasfaltovej cesty čitateľ dokladuje tým, že ju prešiel bez problému na Honde Civic.

Ďakujeme za tip!

  • dĺžka trasy: 32,1 km
  • najvyšší bod: vyše 1000 m n.m.
  • GPS súradnice: 47°28’59.26″N 15°5’30.12″E
  • tipy na výlet: jazero Grüner See, lyžiarske stredisko Semmering

PS: Video v úvode ukazuje snehovú rally priamo v dedine.


Zväčšíť mapu

, , ,

Tip od čitateľa

Portál najkrajšiecesty.sk tvorí komunita. Pridajte sa a posielajte svoje tipy!

Na túto stránku odkazuje aj:

  1. Admont | najkrajšiecesty.sk - 17.12.2011

    [...] Čitateľ Peťo, ktorý nám poslal tip, stručne píše: „Veľmi pekná trasa. Hlavne časť v údolí riečky Enns. Ta sa aj splavuje a asi v polovici je pekný kemp. Cez víkend je premávka relatívne malá. Dá sa to napojiť na trasu cez Tragöß.“ [...]

Leave a Reply