Sedlo Kopanec

Cesta cez sedlo Kopanec je možnou spojnicou zo Spišskej Novej Vsi do samotného srdca Slovenského Raja – dedinky Stratená. V smere od Stratenej sa na ňu odbočuje z hlavnej cesty v dlhej tiahlej ľavotočivej zákrute cez úzky mostík smer Hrabušice / Podlesok. Odtiaľto až do sedla je kvalitný, nový koberec ale cesta je celkom úzka. Stúpanie z tejto strany je pomerne krátke.

Foto – branno, Panoramio.com

V smere od SN nie je cesta príliš kvalitná, povrch je drsný a šírka balancuje na úrovni možnosti obídenia sa dvoch áut. Klesanie smerom na SN je ale veľmi dlhé a veľmi aktívne sa kľukatí prevažne lesom. Zákruty sú prevažne prudké a pomalé. Cesta určite nieje vhodná pre športové podvozky, v lete je lepšie Kopanec obísť cez Vernár a Pusté pole.

V určitých zimných podmienkach to ale môže byť iná. Síce nebývam v tejto lokalite často ale už niekoľko prejazdov po snehu som absolvoval a povedal by som, že cesta nieje pravidelne udržiavaná. Ak teda máte doma nejakú štvorkolku a vonku zrovna napadol prvý sneh určite by som rozmýšľal nad navštívením tohto prejazdu :-)

Foto – branno, Panoramio.com


Zväčšiť mapu

, , , ,

Zatiaľ žiadny komentár. Buďte prvý!

Leave a Reply