Kremnica – Skalka

Ďalší stredoslovenský klenot.

Tip aj popis poslal čitateľ Peter, za čo mu ďakujeme (pošlite tiež svoj tip!).

Trasa z Kremnice do lyžiarskeho strediska Skalka má síce len 9 km, z čoho je zaujímavých tak šesť.

Hore je lyžiarske stredisko a cesta do neho je na slovenské pomery vynikajúca – aj šírkou cesty a aj kvalitou asfaltu. Samozrejme na niektorých miestach sú isté mierne poškodenia a niekde vlna, ale v zásade je asfalt tak 85-percentný, možno aj 90.

Čo sa premávky týka, je tu stále minimálna, ale cez víkendy už prejde za deň možno 50 – 100 áut, čo je stále pomerne málo. V zime cez víkendy je intenzita samozrejme oveľa vyššia. Stojí to ale zato, na štvorkolke v ranných hodinách na zasneženej ceste sa dajú hádzať kontrolované drifty, kto sa odváži :)

Každopádne v cieli na vrchu kopca je aj čo robiť – priamo vo výške 1 252 m n.m.  je prekrásna vyhliadka na Banskú Bystricu a Nízke Tatry, kde sa stavia vyhliadková veža. Priamo na vrchu kopca končí aj štvorsedačková lanovka s veľkou zjazdovkou.

Okrem toho sa v stredisku nachádza relax centrum – bazén, sauny, squash, hala s palubovkou, posilňovňa, bowlingové dráhy a barík. Takže je čo robiť aj na predĺžený víkend. A vyzerá, že najmä pre štvorkolkárov to bude raj…

 • dĺžka trasy: 8,9 km
 • najvyšší bod: vyše 1200 m n.m.
 • GPS súradnice: 48°42’56.59″N 18°57’35.19″E
 • tipy na výlet: Kremnica, lyžiarske stredisko Skalka

Zdroj foto: Skalkaarena.sk


Zväčšiť mapu

, , ,

Tip od čitateľa

Portál najkrajšiecesty.sk tvorí komunita. Pridajte sa a posielajte svoje tipy!

Počet komentárov k článku: 2

 1. Roman 27.01.2012 at 18:51 # Reply

  Cesta z Kremnice na Skalku sa da este trochu obohatit cestou na Kremnicke Bane, potom odbocka na Krahule, kde prechadzate popri klastore kde je vyznaceny stred europy a celkovo z tejto cesty je pekna panorma na kremnicke vrchy. Z Krahul sa ide dole po uzkej strmsej ceste, ktora sa napaja na spominanu cestu Kreminca-Skalka.

  • Ľuboš 30.01.2012 at 23:28 # Reply

   Vdaka za tip! Dobre vediet, aj tipy na okolite zazitky su super.

Leave a Reply